Едва ли има друг ден в годината, в който сърцата на българите да се изпълват с толкова гордост, както в Деня на народните будители. С преклонение всеки българин си спомня за онези радетели на българщината, които възкресяват българския дух, култура и традиции и ги превръщат в непреходни ценности. На 30.11.2025г. като част от Седмицата на духовността най- малките родолюбци, децата от група „Гъбка“ на ДГ „Бодра смяна“ гр. Червен бряг, изпълнени с национално самочувствие и почит изненадаха своите съграждани със своеобразен флашмоб на централния площад в града, на който рецитираха стихове и пяха песни за будителите. Така те не само поздравиха всички за празника, но и им напомниха, че за да бъде човекът достоен и ценен, той трябва да се гордее с произхода си, да почита предците си и да помни делата им. Изявата беше само малка част от поредица дейности, свързани с празника: децата изпълниха мисия „Малък будител“, изработиха книжки, флаери, табла, постери и създадоха алея на будителите. Благодарим на тях и на техните учители, г-жа Нешева и г-жа Христова, на всички родители, както и на директора на детската градина г-жа Сърменова, за положените усилия и за това, че възпитават с толкова плам следващите поколения горди българи!



